یکشنبه 28 بهمن 1397
قرارگاه سازندگی قائم (عج)
توان عمرانی قرارگاه، تجربه ای از جنگ تا امروز
مهندس خوشنژاد ایرانی؛ مدیر پروژه های قرارگاه سازندگی قائم(عج) در استان قم
مدیر پروژه های قرارگاه سازندگی قائم(عج) در استان قم، طی گفتگویی با پایگاه اطلاع رسانی این قرارگاه، احداث تقاطع سه سطحه عمار یاسر در قم را بزرگترین پروژه درحال انجام قرارگاه قائم(عج) در قم دانست.

مهندس مجتبی خوشنژاد ایرانی با اشاره به بزرگترین پروژه قرارگاه قائم(عج) در استان قم گفت: در استان قم پروژه های بسیاری در پل سازی در حال انجام است که از نظر وسعت و حجم عملیاتی با این طرح قابل مقایسه نیست. وی ادامه داد: در تقاطع سه سطحه عمار یاسر که در امتداد بلوار ۱۵خرداد شهر قم احداث می شود، با یک مسیر هدایت کننده در سه ارتفاع و تراز مختلف مواجه می شویم که احداث آن نیازمند توان مهندسی و اجرایی کافی می باشد.

    مهندس خوشنژاد با ارائه توضیحاتی از مختصات فنی این طرح اضافه کرد: در روگذر این تقاطع دولاین رفت و برگشت و هرکدام با عرض ۱۴ متر درحال اجراست که این لاین های رفت و برگشت در طول ۳۳۰متر تکمیل می شود. از طرف دیگر طراحی این پل هم از نظر جلوه بصری و هم نورپردازی و گاردیل ها یکی از زیباترین پل هایی خواهد بود  که تاکنون در شهر قم اجرا شده است.

مدیر پروژه های قرارگاه قائم در استان قم با اشاره به پیشرفت های پروژه خاطر نشان کرد: :قرار داد ما در پروژه عمار یاسر  ۱۵و نیم ماه است که در حال حاضر پیشرفت فیزیکی حدود ۴۰ درصد را دارد اما علیرغم پیشرفت ها مطابق با برنامه زمانبندی، انتظار ما در این مدت، پیشرفتی بیشتر از این مقدار بوده که به دلیل بروز برخی معارض ها، این تسریع محقق نگردیده که با تلاشهای استانداری درخصوص رفع این نکات، امیدواریم تسریع در تکمیل این طرح را در پیش بگیریم وتوان بالای مهندسی و اجرایی قرارگاه را بیش از پیش به اجرا بگذاریم.

    خوشنژاد ایرانی تصریح کرد: با بهره برداری از این طرح در آینده نزدیک، یکی از معضلات اصلی ترافیکی شهروندان محترم قم به نحو احسن مرتفع می گردد که با اضافه شدن بار ترافیکی جاده گرمسار، این یک اقدام مناسب جهت انتقال ترافیک سنگین آن می باشد.

مدیر پروژه های قرارگاه قائم(عج) در استان قم با اشاره به دیگر طرح های این قرارگاه در این استان توضیح داد: پل غیر هم سطح میثم یکی از طرح های مهم عمرانی است که درخیابان میثم جنوبی بر روی ریل راه آهن در حال اجراست. این طرح یک پل یک عرشه ای است که تا حدود زیادی پیشرفت داشته است.

وی اظهار داشت: قرارداد این پروژه ۱۰ ماهه است ولی ما امیدواریم که زودتر از موعد این پروژه به بهره داری برسد. این پروژه  تقریبا از اول آذرماه کلید خورده است و در این دو ماه ما پیشرفت خوبی داشتیم و شاهد سرعت خوبی در اجرای پروژه بودیم و امیدواریم در کمتر از یک ماه آینده، عملیات اجرای عرشه آغاز شود.

     خوشنژاد ایرانی همچنین احداث خط راه آهن سلفچگان را دیگر طرح اجرایی این قرارگاه اعلام کرد و افزود: فاز یک این طرح از منطقه آزاد سلفچگان و به طول  ۲.۸ کیلومتر اجرا می شود و این خط آهن را  به راه آهن سراسری متصل می شود.  فاز دوم آن هم در حال انعقاد  قرارداد است که مراحل پایانی خود  را می گذراند.

    مهندس مجتبی خوشنژاد ایرانی، در ارتباط با ورود قرارگاه قائم به استان قم گفت: پروژه های عمرانی مناسب و زیر بنایی زیادی در قم تعریف شده است و قرارگاه سازندگی قائم(عج)  نیز با برخورداری از توان سخت افزاری و تخصص مهندسان جوان و بومی ارتش جمهوری اسلامی ایران این ظرفیت را برای مساعدت به حوزه عمران و شهرسازی استان قم در خود مشاهده کرد که به یاری خداوند منشأ خدمات مناسبی در این استان شده است.

      وی با اشاره به کیفیت پروژه های انجام شده توسط قرارگاه در استان قم توضیح داد: در اظهارت اخیر مسئولان دفتر فنی استانداری قم و نیز اعلام مکرر پیمانکاران طرح های در حال اجرا، پروژه های درحال ساخت توسط قرارگاه سازندگی قائم، از بهترین پروژه های استان است. وی این کیفیت اجرایی را نتیجه سالها مجاهدت و تلاش تیم های فنی و مهندسی ارتش در دوران جنگ تحمیلی دانست که با نظم، تخصص و هماهنگی خاص خود از دوران جنگ تا کنون توانسته اند منشأ خدمات فنی بزرگی در کشور باشند.

مهندس خوشنژاد در پایان، با اشاره به رویکرد قرارگاه در ایجاد سرعت در ساخت و کیفیت و همچنین جلب رضایت مردم،  را از ویژگی های متمایز قرارگاه در انجام پروژه ها دانست و گفت این ویژگی ها باعث شده است که قرارگاه قائم ارتش وجهه بسیار مناسب تری را در میان مردم به دست آورد.

Share on StumbleUponPin on PinterestShare on Google+Share on FacebookDigg this
در همین زمینه بخوانید:
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
وب سایت
کد امنیتی


چهار × 3 =

سایت های مرتبط
  • پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
  • پایگاه اطلاع رسانی رئیس جمهور
  • پایگاه اطلاع رسانی بنیاد تعاون -بتاجا-
  • پایگاه اطلاع رسانی ارتش
  • بانک حکمت ایرانیان